Artykuły z kategorii

Inicjatywy, projekty, organizacje pozarządowe

Zdrowie, Polityka Społeczna i Środowisko

Turystyka i promocja regionu

Przed wyjazdem na urlop warto zaznajomić się z informacjami na temat bezpieczeństwa i zagrożeń podczas podróży czy turystycznego funduszu gwarancyjneg...

22 maja w kościele św. Wojciecha odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastyczno - literackiego o Błogosławionej Bolesławie Lament. Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki wręczył dyplomy i nagrody najlepszym i wyróżnionym.

Zostało nadesłanych  886 prac plastycznych i 234 prace literackie z 243 placówek oświatowych i od osób indywidualnych z całej Polski i nie tylko.

Jury w dziewięcioosobowym składzie dokonało oceny prac i wyłoniło laureatów, przyznając w poszczególnych kategoriach łącznie 32 miejsca i 54 wyróżnień. Komisja Konkursowa miała duży dylemat w wyselekcjonowaniu najlepszych prac, ponieważ bardzo wiele z nich reprezentowało wysoki poziom artystyczny, zaskakiwało pomysłowością oraz świadczyło o dużym zaangażowaniu, bogatej duchowości i refleksyjności autorów, a także o wnikliwej znajomości tematu.

Mieszkańcy Powiatu Nidzickiego

Informuję, że zwołuję XVI Sesję Rady Powiatu w Nidzicy V kadencji w dniu 26 lutego 2016 r. o godz. 1300 w sali konferencyjnej nidzickiego Ratusza.
Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i przedstawienie porządku obrad.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Powiatu.

3. Sprawozdanie z działalności Zarządu i wykonania uchwał Rady.

4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Informacja o bezrobociu w Powiecie Nidzickim.

6. Sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy - współpraca z OSP.

7. Sprawozdanie Zarządu Powiatowego OSP.

8. Prezentacja założeń do budowy lokalnych map zagrożeń.

9. Informacja o realizacji Programu zdrowotnego dla mieszkańców Powiatu Nidzickiego.

10.Podjęcie uchwał w sprawach:

1) zmian w budżecie powiatu na rok 2016,
2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nidzickiego na lata 2016-2025,
3) zamiaru likwidacji uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy,
4) zamiaru likwidacji uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy,
5) zamiaru likwidacji technikum uzupełniającego dla Dorosłych w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie,
6) ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających,
7) udzielenia pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego,
8) udzielenia pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego. 11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 12. Wolne wnioski.

Przewodnicząca Rady
/-/ Elżbieta Góralska

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowano następująco:
  • w Nidzicy - stały punkt będzie prowadzony przez adwokatów i radców prawnych zgłoszonych przez Okręgową Radę Adwokacką i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie,
  • w Kozłowie, Janowcu Kościelnym i Janowie – „mobilny” punkt prowadzony przez adwokatów i radców prawnych z Fundacji Togatus Pro Bono.

Szczegółowy harmonogram działania punktów:

1. Punkt w Nidzicy:
Nidzicalokal w  budynku   Miejskiego   Ośrodka   Pomocy  Społecznej w  Nidzicy,  ul. Kolejowa 5,
Czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00

1. Punkty w Kozłowie, Janowcu Kościelnym, Janowie:
Kozłowo – lokal w Urzędzie Gminy Kozłowo, ul. Mazurska 3,
Czynny: poniedziałek – wtorek  w  godzinach od 14.00 do 18.00

Janowiec Kościelny – lokal w budynku Urzędu Gminy w Janowcu Kościelnym
Czynny:  środa i czwartek w godzinach od 12.30 do 16.30

Janowo - lokal w  budynku po byłym Ośrodku Zdrowia, ul. Przasnyska 60
Czynny: piątek w godzinach od 9.00 do 13.00

19 listopada 2015r. Komisarz Wyborczy w Olsztynie stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Stanisława Palińskiego wybranego do Rady Powiatu w Nidzicy w okręgu wyborczym nr 1.

27 listopada podczas obrad Sesji Rady Powiatu na miejsce Stanisława Palińskiego ślubowanie na radną złożyła Joanna Szczepkowska. Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu pogratulowali objęcia funkcji oraz wręczyli kwiaty. Pani Joanna Szczepkowska będzie członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu.

W dniu 18 listopada 2015 r. odbyło się, ostatnie w tym roku, posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Powiatu Nidzickiego, któremu przewodniczył Pan Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki.

Uczestnicy posiedzenia, na począteku uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Stanisława Palińskiego – Członka Komisji.

Komisja zapoznała się z sytuacją bezpieczeństwa na drogach oraz podejmowanych działaniach poprawiających jego poziom, a także realizacji działań na rzecz rozwiązywania problemów z narkotykami, agresją i wandalizmem wśród dzieci i młodzieży naszego powiatu. Komisja zapoznała się też z przygotowaniami służb drogowych do zimowego utrzymania.