Artykuły z kategorii

Turystyka i promocja regionu

Przed wyjazdem na urlop warto zaznajomić się z informacjami na temat bezpieczeństwa i zagrożeń podczas podróży czy turystycznego funduszu gwarancyjneg...

22 maja w kościele św. Wojciecha odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastyczno - literackiego o Błogosławionej Bolesławie Lament. Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki wręczył dyplomy i nagrody najlepszym i wyróżnionym.

Zostało nadesłanych  886 prac plastycznych i 234 prace literackie z 243 placówek oświatowych i od osób indywidualnych z całej Polski i nie tylko.

Jury w dziewięcioosobowym składzie dokonało oceny prac i wyłoniło laureatów, przyznając w poszczególnych kategoriach łącznie 32 miejsca i 54 wyróżnień. Komisja Konkursowa miała duży dylemat w wyselekcjonowaniu najlepszych prac, ponieważ bardzo wiele z nich reprezentowało wysoki poziom artystyczny, zaskakiwało pomysłowością oraz świadczyło o dużym zaangażowaniu, bogatej duchowości i refleksyjności autorów, a także o wnikliwej znajomości tematu.