Artykuły z kategorii

Inicjatywy, projekty, organizacje pozarządowe

Zdrowie, Polityka Społeczna i Środowisko

Turystyka i promocja regionu

Firma Wizz Air ogłosiła uruchomienie nowego połączenia z lotniska Olsztyn Mazury do Oslo Torp. Nowe połączenie zacznie działać 20 maja 2017 roku. Loty...

Spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem odbędą się w bibliotekach w Łynie, Kozłowie, Janowie i Janowcu Kościelnym. Na wszystkich spotkaniach można będzie zakupić książki pisarza i otrzymać dedykację. Szczegóły na załączonym plakacie.

Organizatorem spotkań jest Miejsko Gminna Bibliotek Publiczna w Nidzicy.

Marcin Pałasz - Autor książek i słuchowisk dla dzieci. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Członek Polskiej Sekcji IBBY.

Nominowany do nagrody w konkursie Książka Roku 2004 Polskiej Sekcji IBBY za książkę "Straszyć nie jest łatwo". Laureat wyróżnienia w konkursie na literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego w roku 2007 za książkę "Wakacje w wielkim mieście". W 2008 r. otrzymał nominację do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Licencja na zakochanie". Książka "Wszystko zaczyna się od marzeń" została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2009 r. Książka "Sposób na Elfa" otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012, natomiast w 2013 otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

www.marcinpalasz.pl

Harmonogram spotkań

dyplomy

W dniu 23 maja 2017r. w Olsztynie odbyło się FORUM SAMORZĄDOWE WARMII I MAZUR „ZŁOTE RUNO”, w którym na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina uczestniczył Starosta Nidzicki Pan Grzegorz Napiwodzki.

Podczas obrad FORUM miało miejsce doniosłe wydarzenie – Pan Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki z wielką atencją i wzruszeniem miał zaszczyt odebrać wyróżnienia w formie Dyplomów dla Powiatu Nidzickiego.

Pierwsze wyróżnienie w formie Dyplomu - za zajęcie II MIEJSCA w kategorii WYDATKÓW OGÓLNYCH NA 1 MIESZKAŃCA dla Powiatu Nidzickiego razem z Gminą Janowiec Kościelny, Gminą Janowo, Gminą Kozłowo oraz Miastem i Gminą Nidzica.

Drugie wyróżnienie w formie Dyplomu -   za zajęcie II MIEJSCA w kategorii WYDATKÓW MAJĄTKOWYCH NA 1 MIESZKAŃCA dla Powiatu Nidzickiego razem z Gminą Janowiec Kościelny, Gminą Janowo, Gminą Kozłowo oraz Miastem i Gminą Nidzica.

Jesteśmy dumni z przyznanych wyróżnień, a Miastu i Gminie Nidzica, Gminie Janowiec Kościelny, Gminie Janowo i Gminie Kozłowo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych równie wymiernych sukcesów.

Finały Wojewódzkie Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Nidzicy w dniach:

Szkoły podstawowe – 11 maja 2017r.

Szkoły gimnazjalne – 12 maja 2017r.

Wyniki finału wojewódzkiego zarówno dla szkół podstawowych jak i gimnazjalnych znajdują się na stronie http://word.olsztyn.pl/?strona=brd&dzial=wmtbrd

W dniu 13 maja 2017 roku Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Nidzicy przeprowadził pierwsze zawody strzeleckie o Puchar Starosty Nidzickiego. Zawody połączono z otwarciem strzelnicy w Kozłowie której dokonał Starosta Nidzicy Pan Grzegorz Napiwodzki wraz z Wójt Gminy Kozłowo Panią Ewą Krzyżewską.

Wynik zawodów drużynowo o Puchar Starosty Nidzickiego:

I miejsce – Urząd Gminy w Janowie

II miejsce – Urząd Gminy w Janowcu Kościelnym

III miejsce – Urząd Gminy w Kozłowie

IV miejsce – Urząd Miejski w Nidzicy

V miejsce – Starostwo Powiatowe w Nidzicy

Wynik zawodów indywidualnie o Puchar Wójta Gminy Kozłowo:

I miejsce – Iwona Tańska

II miejsce – Marzena Szczepańska