W sobotę, 25 lipca przy Świetlicy Środowiskowej w Orłowie odbyły się już IX Obchody Dnia Żółwia. Miejsce wkoło świetlicy środowiskowej w Orłowie zapełniło się nie tylko dziećmi ze świetlic środowiskowych, które były w trakcie obozu, ale także goście specjalni, którymi byli: Krzysztof Majcher – herpatolog z Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie oraz redaktor Polskiego Radia programu 1 – Dariusz Kwiatkowski. W obchodach wzięli udział również Zastępca Burmistrza Leszek Śpiewak i reprezentujący Powiat Nidzicki Paweł Przybyłek oraz radni.

Organizatorem obchodów było Centrum Aktywności Lokalnej OCAL w Orłowie a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Nidzicy. Do przygotowanych atrakcji dla zebranych zaliczają się interesujący program przedstawiony przez dzieci ze świetlicy w Bolejnach, gra w żywe szachy, trójbój rodzinny, gry dla dzieci na trawie, występ zespołu „Wiosenny Kwiat”. Na zakończenie dla wszystkich uczestników została zorganizowana dyskoteka.