Program „Działaj Lokalnie” w Powiecie Nidzickim w 2016 roku wspiera projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Komisja Grantowa postanowiła zakwalifikować do Programu i rekomendować do dofinansowania 19 projektów spośród 30 nadesłanych wniosków na łączną kwotę 56.000,-zł w tym środki Powiatu Nidzickiego 29.500 zł.

7 maja w Garncarskiej Wiosce w Kamionce Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki wręczył granty wszystkim beneficjentom.

Poniżej zwycięzcy konkursu:

Realizator Tytuł projektu
Grupa nieformalna „Zielona Akcja” Piękna zagroda.
Grupa nieformalna „Aktywni Razem” RAJ za oknem.
Grupa nieformalna „Skrzydła” Znamy się tylko z widzenia.. czas na wspólne działanie.
Grupa nieformalna „Geocaching Nidzica” Geocaching szansą.
Koło Przyjaciół Biblioteki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy I Ty możesz zostać bajkopisarzem – warsztaty dla dzieci i osób starszych.
Łyńskie Centrum Rozwoju AŁNA Dla przyszłych pokoleń.
Nidzicki Uniwersytet III Wieku "Młodzi Duchem" Dzieci lubią bajki, babcie lubią dzieci.
Orłowskie Centrum Aktywności Lokalnej OCAL Stawiamy na rozwój lokalny naszych wsi.
Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Nidzicy Oddani krewniacy.
Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Zarząd Koła PZN w Nidzicy Rehabilitacja duszy i ciała.
Polskie Stowarzyszenie - na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Nidzicy Bądźmy razem- rodzina, tu wszystko się zaczyna.
Stowarzyszenie KEKS - Kozłowska Ekologiczna Kuźnia Smaku Święty Ekspedyt i wyspa ostatniego ratunku.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Smolany-Żardawy "Pod Gajem" Aktywne Smolany.
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Ziemia Kozłowska" Śladami tradycji - uwolnić od zapomnienia.
Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży "Światło" Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Zaangażuj, a zrozumiem i nauczę się.
Stowarzyszenie Ziemi Janowieckiej Janowiecka zgraja pomysłów - PRZEZWYCIĘŻYĆ NUDĘ!
Stowarzyszanie Kultury Fizycznej Klub Jeździecki Napiwoda Jeżdżąc konno, grając w nogę zawsze dobro czynić mogę.
Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa "Razem dla wszystkich" Wiejska Akademia Zdrowia i Aktywności.
Towarzystwo Sportowe NIDA

Zajęcia pozalekcyjne - sportowe dla młodzieży.