30 września odbyła się XXIII Sesja Rady Powiatu kadencji 2014-2018. Podczas Sesji Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu wręczyli pamiątkowe pióra oraz złożyli życzenia najlepszym maturzystom Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Nidzickiego.

Nagrodzeni to:

1. Magdalena Rostkowska

2. Konrad Wasiak

3. Milan Ściślewski

Magdalena Rostowska w roku szkolnym 2015/2016 uczeszczała była uczennicą Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. Uczennica uzyskała średnią ocen 5,43 oraz wzorowe zachowanie.

Wyniki maturalne:

- język niemiecki 82%

- język polski 95%

- matematyka 58%

Od października uczennica podjęla studia stacjonarne na Uniwerystecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, kierunek Analiza i kreowanie trendów.

Konrad Wasiak – uczeń Liceum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących uzyskał w bieżącym roku szkolnym następujące wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych:

Wyniki maturalne:

-język polski – 100 %

- język angielski – 100%

- matematyka – 100%

- język polski – 74%

Ponadto z przedmiotu dodatkowego uzyskał:

- 76% z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

Uczeń od nowego roku akademickiego będzie studiował na Politechnice Gdańskiej, kierunek Budownictwo.

Milan Ściślewski był uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Wyspiańskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. Uczęszczał do klasy z rozszerzeniami z matematyki , fizyki i informatyki. Szkołę ukończył że średnią 5,35. Milan od początku przejawiał zainteresowanie matematyką i fizyka. Na poziomie gimnazjum był laureatem konkursu z fizyki a w liceum został finalistą organizowanego przez Politechnikę Gdańską konkursu „Wygraj indeks”

Drugą pasją Milana jest piłka nożna – przez wiele lat trenował i grał w nidzickim klubie Start.

Na egzaminie maturalnym oprócz przedmiotów obowiązkowych Milan zdawał dodatkowo trzy przedmioty w zakresie rozszerzonym uzyskując łącznie średni wynik z całej matury na poziomie 85%

Uzyskane wyniki pozwoliły mu zdobyć indeks Politechniki Warszawskiej. Będzie studiował automatykę i robotykę na wydziale mechatroniki.