3 listopada 2016 r. na orliku przy nidzickiej jedynce odbyły się powiatowe eliminacje turnieju piłkarskiego chłopców U – 12 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach brali udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Gminę Nidzica reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1, gminę Kozłowo – Szkoła Podstawowa w Kozłowie, gminę Janowiec Kościelny – Szkoła Podstawowa w Waśnienie, gminę Janowo – Szkoła Podstawowa w Muszakach.

Grano 2 x 10 minut systemem każdy z każdym. Uzyskano następujące wyniki:

SP Waśniewo – SP Kozłowo 0:4

SP Nr 1 Nidzica – SP Muszaki 8:0

SP Waśniewo – SP Muszaki 1:4

SP Kozłowo – SP Nr 1 Nidzica 0:2

SP Waśniewo SP – SP Nr 1 Nidzica 0:12

SP Kozłowo – SP Muszaki 6:0

Tabela końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1. SP Nr 1 Nidzica 9 pkt 22:0
  2. SP Kozłowo 6 pkt 10:2
  3. SP Muszaki 3 pkt 4L15
  4. SP Waśniewo 0 pkt 1:20

Dyplomy i puchary w imieniu Grzegorza Napiwodzkiego Starosty Nidzickiego wręczył Sławomir Knapiński Inspektor Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nidzicy.

Zwyciężca, drużyna ze Szkoły Podstwowej Nr 1 w Nidzicy będzie reprezentować Powiat Nidzicki na szczeblu wojewódzkim wiosną.