15 listopada b.r. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendium premiera najlepszym uczniom z naszego regionu. Wśród 160 nagrodzonych, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce w swoich szkołach lub mogli pochwalić się innymi ponadprzeciętnymi talentami, znaleźli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Nidzickiego.

Stypendium otrzymali:

Agnieszka Grochowska i Natalia Roska - uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. S. Staszica w Nidzicy,

Martyna Jakubowska i Tomasz Łaszczych - uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie,

oraz Kamil Kowalski - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy.

Okolicznościowe dyplomy wręczał nagrodzonej młodzieży Sławomir Sadowski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Wojciech Cybulski - Wicekurator W-M.

Uroczystość uświetniły występy utalentowanych uczniów. Gratulacje naszym uczennicom oraz przybyłym rodzicom złożył Grzegorz Napiwodzki - Starosta Nidzicki.