To już po raz XVI Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących jest organizatorem finału Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie. Konkurs Wiedzy o Regionie nosi imię Ludwika Ekierta i odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nidzickiego p. Grzegorza Napiwodzkiego. Adresowany jest on do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nidzickiego. Tematem szesnastej edycji są: „Znane postaci, instytucje i zakłady pracy w dziejach Ziemi Nidzickiej”. Celem działania jest propagowanie, promowanie dziedzictwa kulturowego, walorów przyrodniczo - historycznych regionu nidzickiego oraz budzenie wrażliwości i szacunku do przyrody i historii oraz do ochrony ich wartości.

Tegoroczne zadanie polegało na wykonaniu dokumentacji zdjęciowej i zebraniu informacji o wybranej postaci, instytucji lub zakładzie pracy w dziejach Ziemi Nidzickiej. Zgromadzony materiał uczniowie musieli opracować i napisać pracę oraz w ciekawej formie (np. prezentacji multimedialnej) będą ją prezentować podczas powiatowego finału. Jest to konkurs indywidualny
z nagrodami.

Zapraszamy wszystkich miłośników regionu na finał XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie im. Ludwika Ekierta, który odbędzie się 25 listopada 2016r. o godz. 10.00 w sali widokowej nidzickiego zamku.