1 kwietnia 2017 roku odbył się II Konkurs Piosenki Niemieckiej im. Waltera Kollo dla szkół z nauczanym językiem mniejszości narodowej – niemieckiej w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku.

Powiat Nidzicki reprezentował Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki.

Organizatorami było Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie oraz Nidzicki Ośrodek Kultury.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Nidzica Jacek Kosmala.

W konkursie udział wzięło 18 solistów, których oceniało Jury w składzie: Ksenia Herbst – Buchwald - Doradca metodyczny nauczycieli języka niemieckiego ODN Poznań, Lider programu DELFORT region wielkopolski - projekt Goethe Institut w Polsce, Małgorzata Potrzuska – muzyk, Ewa Pszczółkowska – nauczyciel języka niemieckiego w Jagarzewie oraz języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej w Muszakach.

Sponsorami konkursu byli: Gmina Nidzica, Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Centrum Usług Wspólnych, Nadleśnictwo Nidzica, Bank Spółdzielczy w Nidzicy, PSS Społem Nidzica, Goethe Institut Warschawa, Goethe Institut w Krakowie oraz Wydawnictwa: Pearson, Lektor Klett, PWN oraz WSiP

ZWYCIĘZCY:
klasy I — III

I miejsce — Nadia Nowicka, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie
II miejsce — Roksana Bar, ZS nr 2 w Nidzicy
III miejsce — Nikola Żebrowska, Szkoła Podstawowa w Rączkach

klasy IV — VI

I miejsce — Julia Zemanek, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie
II miejsce — Weronika Kondras, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie
III miejsce — Karolina Sierdzińska, Szkoła Podstawowa w Rączkach

Zuzanna Pyszko, Szkoła Podstawowa w Łynie

gimnazjum