12 czerwca br. rozpoczął się 40 finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W Sali Rycerskiej nidzickiego zamku Prezes PZM – dr Andrzej Witkowski rozpoczął jubileuszowe zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów o miano mistrzów Polski w znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy rowerem.

Klucze do bram miasta uczestnikom przekazał Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy. Najlepsze życzenia zawodnikom oraz ich opiekunom złożyli: Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski, Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki, ks. Marian Midura Krajowy Duszpasterz Kierowców.

Następnie zostali przedstawieni finaliści turnieju, 34 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazjalne z 16 województw.

Ale zanim padły te słowa wszyscy uczestnicy tegorocznych zmagań spotkali się w ośrodku Rewita, w Waplewie aby po uroczystym losowaniu numerów startowych rozegrać pierwszą konkursową konkurencję, jaką był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Wszystkich przybyłych do Rewity uczniów i opiekunów przywitał główny koordynator Turnieju – p. Jacek Gnidziński, który zapoznał zawodników z harmonogramem imprezy.

Testy wiedzy rozegrane były na sali kinowej ośrodka Rewita, a nowością tej konkurencji był fakt, że układała je dla uczniów po raz pierwszy, nowa Pani Sędzia Główny Turnieju – nadkom. Agnieszka Sałkowska.