W niedzielę 22 października 2017 roku uroczystą Mszą Św. o godzinie  15.00 rozpoczęto w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha w Nidzicy XIV edycję ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei 2017” oraz „Hospicjum to też Życie” realizowanymi przez Hospicjum Domowe Stacji Opieki Caritas w Nidzicy.

Tematem tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej „Hospicjum to też życie” jest rola opiekunów rodzinnych w opiece nad przewlekle chorymi dziećmi i osobami  u kresu życia. Hasło kampanii brzmi: „Opiekun rodzinny- nie musi być sam”.

Uroczystości swoją obecnością zaszczycili m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Elżbieta Góralska oraz wicestarosta Powiatu Nidzickiego Pan Lech Brzozowski.

Po Eucharystii Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy pod opieką Pani Anny Suwińskiej i Pana Artura Suwińskiego oraz parafialny zespół „Sursum Corda” przedstawili montaż słowno-muzyczny, którego mottem były słowa Jana Pawła II „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”. W montażu przedstawiono m.in. fragmenty Pisma Świętego, wiersze ks. Jana Twardowskiego, opowiadanie „Dziadek i wnuczek”. Wszystko było ozdobione  pięknymi obrazami przedstawionymi w prezentacji multimedialnej oraz piosenkami w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i zespołu „Sursum Corda”.

Jest to rok wolontariatu i cieszymy się, że młodzież tak licznie włączyła się w tę akcję. W tegorocznym programie udział wzięli następujący uczniowie ZSO w Nidzicy:

Burniewicz Agata kl.2Ag, Czepło Magdalena kl.2Bg, Pasturski Wojciech kl.2Bg, Bukowska Aleksandra kl.3G, Margalska Agnieszka kl.3G, Obrębska Aleksandra kl.3G, Piotrkowski Michał kl.3G, Siemek Jakub kl.1A, Bonisławska Izabella kl.1B, Kowalska Monika kl.1B, Krupa Maksymilian kl.1B, Krzesińska Gabriela kl.1B, Kunicka Jesika kl.1B, Rogoziński Jakub kl.1B, Urbanowicz Maciej kl.1B, Wdowiak Kacper kl.1B, Wojtaś Oliwia kl.1B, Burniewicz Anna kl.2A, Powirski Piotr kl.2A, Gołębiewska Anna kl.3B, Jakubowska Emilia kl.3B, Pasturski Maciej kl.3B, Wróbel Paulina kl.3C.

Należy nadmienić, że młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy angażuje się w akcje CARITAS od 2008 roku. Jest to siódmy program artystyczny (w ostatnich 10 latach) przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy pod kierunkiem Pani Anny Suwińskiej na rozpoczęcie kampanii „Pola Nadziei” oraz „Hospicjum to też Życie”.