10 listopada br. w Szkole Podstawowej w Janowie im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego odbyły się gminne uroczystości z okazji Dnia Niepodległości oraz z okazji Święta Szkoły.

Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Św. Rocha. Następnie delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Później uczestnicy udali się do szkoły podstawowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia uświetniająca obchody dnia niepodległości oraz święto szkoły.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Grażyny Obrębskiej Powiat Nidzicki reprezentowali Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki, Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Waldemar Słupski Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.