Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Lech Brzozowski Wicestarosta, złożyli gratulacje Piotrowi Czapiewskiemu, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata WPA w trójboju siłowym, który odbył się w Siedlcach w dniach 1-3 grudnia br. Serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Świata WPA w trójboju siłowym w Siedlcach wzięli udział Piotr Czapiewski, Elżbieta Świecik oraz Witold Tarkowski. W mistrzostwach udział wzięło ponad 400 zawodników. Wśród weteranów 70-74 lata w kategorii 60 kg złoty medal w martwym ciągu i wyciskaniu sztangi leżąc zdobył Witold Tarkowski, wśród kobiet w kategorii do 56kg złote medale w wyciskaniu sztangi i martwych ciągach dla Elżbiety Świecik, która okazała się czarnym koniem tych mistrzostw. Mimo bardzo krótkich przygotowań wygrała bezapelacyjnie. Ostatni medal w martwych ciągach zdobył Piotr Czapiewski wygrywając kategorię wagową do 140 kg oraz klasyfikacje Open wszystkich wag z największym ciężarem uniesionym na tych Mistrzostwach.

Wszystkim marzy się obrona tytułów w 2018 roku we Francji.