11 kwietnia odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nidzicy. Pomocy w organizacji udzieliła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy.

Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki, Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, Krzysztof Mierzejewski Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy, Marek Augustynowicz Zastępca Komendanta PSP w Nidzicy oraz Waldemar Szymański Prezes Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Nidzickiego wręczyli nagrody laureatom.

ZSZiO nie ma sobie równych

Trzej uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, przygotowywani przez p. Krzysztofa Grochowskiego, odnieśli olbrzymi sukces zajmując pierwsze trzy miejsca. Pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Szulczak (kl. III LOA), drugie- Dawid Bukowski (kl. III LOA), trzecie zaś- Krzysztof Maciejko (kl. I TB), tym samym chłopcy zajęli wszystkie miejsca na podium, zostawiając daleko w tyle konkurentów.

Zwycięzca turnieju będzie reprezentował Powiat Nidzicki w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 23 kwietnia w Nidzicy. Tomkowi- tegorocznemu maturzyście-życzymy powodzenia.