W dniu 23 kwietnia 2018 r. po raz pierwszy w Nidzicy odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu wojewódzkim. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji powiatowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Turniej zaszczycili swoją obecnością: Starosta Nidzicki – Pan Grzegorz Napiwodzki, Przewodnicząca Rady Powiatu Elżbieta Góralska, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski – Pan Waldemar Szymański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy – mł. bryg. Krzysztof Mierzejewski.

W grupie szkół podstawowych zwyciężył Jakub Czarzasty z  powiatu nowomiejskiego, w grupie szkół gimnazjalnych – Jakub Krawczyk z powiatu szczycieńskiego, natomiast w grupie szkół ponadgimnazjalnych Jakub Wadecki z powiatu ostródzkiego.