Powiatowe Centrum Edukacji BRD przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy było w dniu 21.04.2018 r. po raz piętnasty organizatorem Finał Powiatowego Warmińsko- Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jednocześnie była to 41 edycja eliminacji do Finału Krajowego, który w tym roku w dniach 5-7.06.2018 odbędzie się w Przelewicach województwo zachodniopomorskie. Współorganizatorem Turnieju było Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Gmina Nidzica.

Nagrody oraz  medale wręczył: Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki, Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, Krzysztof Kunicki Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, Leszek Śpiewak Zastępca Burmistrza Nidzicy, Andrzej Ruś Radny Rady Miejskiej w Nidzicy.

Rywalizacja zarówno wśród drużyn szkół podstawowych jak i gimnazjalnych przebiegała w pięciu konkurencjach: test wiedzy z przepisów w ruchu drogowym, test skrzyżowań w ruchu drogowym, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód oraz pierwsza pomoc. Po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji przebiegającej pod profesjonalnym okiem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, Komendy Powiatowej PSP w Nidzicy oraz PCK w Nidzicy zostały wyłonione najlepsze drużyny.

I miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w składzie: Kinga Gnidzińska, Kinga Barańska, Michał Grzebski, Szymon Czyżewski, opiekun Jacek Gnidziński.

II miejsce drużynowo zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy w składzie: Karolina Wysocka, Aleksandra Garczyńska, Jakub Urbanowicz, Kacper Kusik, opiekun Małgorzata Rydzewska

III miejsce drużynowo zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Zaborowie w składzie: Sylwia Kołodziejska, Aleksandra Łamejko, Łukasz Morawski, Sebastian Szymański, opiekun Małgorzata Chmielewska.

Indywidualnie najlepsi okazali się uczniowie nidzickiej „Trójki”: I miejsce Michał Grzebski, II miejsce Szymon Czyżewski, III miejsce Kinga Gnidzińska.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce drużynowo zajęła drużyna Gimnazjum nr 3 w Nidzicy w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Szymon Chmielewski, Miłosz Wdowiak, opiekun Jacek Gnidziński

II miejsce Gimnazjum nr 2 w Nidzicy w składzie: Małgorzata Szpara, Sebastian Płatek, Wiktor Łukasik, opiekun Małgorzata Rydzewska.

III miejsce Gimnazjum nr 1 w Nidzicy w składzie: Filip Chincz, Damian Łączyński, Łukasz Kierzycki, opiekun Dariusz Urbanowski.

Indywidualnie klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce Szymon Chmielewski, II miejsce Wiktoria Wiśniewska, III miejsce Sebastian Płatek.

Drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy oraz Gimnazjum nr 3 w Nidzicy w dniach 17-18. 05.2018 będą reprezentowały Powiat Nidzicki w Finale Wojewódzkim Warmińsko- Mazurskiego Turnieju BRD, który odbędzie się w Elblągu. Spośród 22 powiatów w obu kategoriach zostaną wyłonieni zwycięscy.

Organizatorzy Finału Powiatowego Turnieju BRD dziękują instytucjom i firmom prywatnym za pomoc finansową. Dzięki Starostwu Powiatowemu w Nidzicy, Gminie Nidzica, MOPS, CUW,  Bestdrive Kunicki,  Stalmot & Wolmet, Arkadiusz Pliszka, EuroAuto, rada rodziców przy SP 3 uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody oraz posiłek regeneracyjny.