24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Nidzicy odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Odbyło się 6 konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu/motoroweru, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta”.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy w składzie: Wojciech Tymiński, Artur Szczepkowski, Patryk Młyński (opiekun – Dariusz Grzebski).

Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie w składzie: Przemysław Smoliński, Kuba Oskroba, Adrian Plenkowski (opiekun – Włodzimierz Zagożdżon).

Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy w składzie: Bartosz Doda, Jan Zielonka, Jakub Oleksiak (opiekun – Beata Żukowska).

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali nagrody.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Powiat Nidzicki na finale wojewódzkim, który odbędzie się 25 maja 2018 r. w Malinowie.