14 maja odbyła się XX Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej oraz Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii drużyn sanitarnych wygrała drużyna MOPS Nidzica. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Nidzicy.

Szymon Bartosiak Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Nidzicy przywitał przybyłych gości i startujące drużyny dorosłych i młodzieży z terenu Powiatu Nidzickiego, a Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki – Szef Obrony Cywilnej Powiatu dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki wszystkim wręczył Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki, Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu, Jacek Kosmala Burmistrz Nidzica, Paweł Przybyłek Przewodniczący Rady Miejskiej. Starosta pogratulował zwycięstwa drużynom oraz życzył sukcesów na zawodach szczebla wojewódzkiego.

Wyniki:

Szkoły ponadgimnazjalne: