W dniach 07 – 13 maja 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w warcaby 64 polowe. Udział brali zawodnicy z 8 krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Izraela, Litwy, Azerbejdżanu, Mołdawii i Polski.

Nasz Ośrodek reprezentowało 6 uczniów. Dominika Woźniak uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Europy w kategorii wiekowej do 23 lat. Kamila Radziewicz wywalczyła medal brązowy. Pozostali uczniowie zajęli: Patrycja Zakrzewska V miejsce, Szymon Zakrzewski V miejsce, Patryk Zakrzewski IV miejsce, Andżelika Radziewicz V miejsce.

Dziękujemy Panu Leszkowi Pętlickiemu członkowi Zarządu Europejskiej i Polskiej Federacji Warcabowej, który od listopada 2017 roku prowadził cykliczne zajęcia gry w warcaby oraz nauczycielom Pani Joannie Maksym i Pani Edycie Śledzińskiej.