15 sierpnia 2015 roku w Nidzicy obchodzono uroczyście Dzień Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny św Wojciecha w Nidzicy.

Po mszy świętej wszyscy przeszli pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie zostały złożone kwiaty. Następnie na Cmentarzu Wojennym złożono wiązanki kwiatów przez delegacje organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, przedstawiciele samorządów – powiatowego i gminnych, inspekcje i straże powiatowe, harcerze, przedstawiciele szkół powiatowych i gminnych.

W uroczystościach wzięli udział m.in. senator prof. Ryszard Górecki, gen. Lech Stefaniak, kmdr Marek Justyna, mjr Zbigniew Włodarczyk, płk. Zbigniew Krajewski, kpt. Janusz Dulla przedstawiciel WKU, Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki, Lech Brzozowski Wicestraosta Nidzicki, Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu Nidzickiego, Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, Leszek Śpiewak Zastępca Burmistrza Nidzicy, Paweł Przybyłek Przewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy, Bożena Grochala Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Zdzisław Ambroziński Przewodniczący Rady Gminy Janowiec Kościelny, Waldemar Szymański Wójt Gminy Janowo, Bożena Chmielewska Przewodnicząca Rady Gminy Janowo.