Dnia 14 października 2015r. W Olsztynie odbyła Wojewódzka Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Pani Grażyny Przasnyskiej w uroczystości wzięli udział Starosta Powiatu Nidzickiego Pan Grzegorz Napiwodzki oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy Pan Bogdan Malinowski. Podczas spotkania oprócz życzeń i gratulacji od licznie przybyłych gości z Wojewodą Warmińsko - Mazurskim i Marszałkiem Województwa na czele, zostały wręczone odznaczenie oraz nagrody dla wyróżniających się postaci środowiska oświatowego województwa. Zaproszonych odznaczono Krzyżami Zasługi , Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz wręczono Nagrody Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wśród 35 osób które otrzymały Nagrody Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty znalazł się jako jedyny przedstawiciel Powiatu Nidzickiego dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy Pan Bogdan Malinowski.