Dnia 8.12.2015r w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy odbyły się Mistrzostwa Rejonu V Szkół Ponadgimnazjalnych W-M SZS w Koszykówce Dziewcząt . W turnieju wzięli udział mistrzowie czterech powiatów – II LO z Pisza , I LO z Mrągowa , ZS nr 3 ze Szczytna i jako gospodarz oraz organizator drużyna dziewcząt z ZSO w Nidzicy.

Otwarcia turnieju dokonał Pan Lech Brzozowski – Wicestarosta Powiatu Nidzickiego.

W wyniku losowania w pierwszym meczu spotkały się zawodniczki z Pisza i Szczytna. Potyka zakończyła się zwycięstwem drużyna ZS nr 3 w Szczytnie w stosunku punktów 59:19. W kolejnym spotkaniu dziewczęta z nidzickiego Ogólniaka prowadzone przez Panią Hannę Miller wysoko pokonały swoje rówieśniczki z Mrągowa wygrywając 58 : 17.

W dalszej części turnieju, w meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny z Pisza i z Mrągowa. Po dość wyrównanym spotkaniu zwyciężyła drużyna II LO z Mrągowa wynikiem 32:17.

W finale gospodynie turnieju dziewczęta z ZSO w Nidzicy zwyciężyły zdecydowanie drużynę ze Szczytna 79:31 zajmując I miejsce. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju okazała się Zuzanna Kaniecka uczennica ZSO w Nidzicy, która zdobyła łącznie 41 pkt. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz puchar.

Do kolejnego etapu rozgrywek czyli półfinałów Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt awansowały zawodniczki ZSO w Nidzicy oraz ZS nr 3 w Szczytnie. Serdecznie gratulujemy dziewczętom Pani Hanny Miller awansu i życzymy sukcesów na kolejnych etapach rozgrywek.

Kolejność meczy:

1. II LO w Piszu – ZS nr 3 w Szczytnie 19:59