15 stycznia 2016 roku na zaproszenie, Grzegorza Napiwodzkiego Starosty Nidzickiego, Jacka Kosmali Burmistrza Nidzicy oraz Patryka Kozłowskiego Wiceprzewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego Powiat Nidzicki odwiedził Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko – Mazurski. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nidzicy. W spotkaniu uczestniczyły również władze samorządowe gmin Powiatu Nidzickiego, radni Rady Powiatu, radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy. Każdy uczestnik miał możliwość zadania pytania nt. interesujących go spraw. Pytania dotyczyły m.in. dofinansowania gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016 – 2020, mapowania potrzeb zdrowotnych (dotyczy nidzickiego szpitala) oraz obowiązków wynikających z ustawy o ochronie zabytków.