14 lutego w kinie Wenus odbyła się premiera spektaklu „Podaruj mi drugie życie”. Spektakl został przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. W ten niekonwencjonalny sposób młodzi aktorzy należący do koła teatralnego postanowili namówić lokalną społeczność do tego, aby zechcieli pomóc potrzebującym oddając szpik kostny.

Spektakl odniósł wielki sukces. Widzom dostarczył wielu wzruszeń, otrzymał same pochlebne recenzje. Następnego dnia uczniowie jeszcze czterokrotnie wcieli się w rolę swoich bohaterów, gdyż ze względu na wartość edukacyjną spektaklu obejrzeli go niemal wszyscy gimnazjaliści z Powiatu Nidzickiego. Również ta, niezwykle wymagająca uczniowska widownia nagrodziła naszych młodych, utalentowanych artystów gromkimi brawami.

W tych dniach, przy współpracy z Fundacją DKMS oraz Nidzickim Ośrodkiem Kultury, został zorganizowany w Nidzicy Dzień Dawcy Szpiku. Wolontariusze w obecności przedstawiciela Fundacji rejestrowali potencjalnych dawców komórek macierzystych. W sumie zarejestrowało się ponad siedemdziesiąt osób.

Całe wydarzenie objął swym patronatem Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki.