26 kwietnia 2016 r. odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nidzickiego dla Szkół Gimnazjalnych z terenu Powiatu Nidzickiego. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Turniej odbył się na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Turniej wygrała drużyna gimnazjum z Zespołu Szkół z Kozłowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół Nr 3 w Nidzicy, a trzecie miejsce zajęła drużyna z gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Nidzicy.

Wyniki:

1. Zespół Szkół z Kozłowa
  2. Zespół Szkół Nr 3 z Nidzicy
  3. Zespół Szkół Nr 1 z Nidzicy
  4. Zespół Szkół Ogólnokształcących
  5. Zespół Szkół z Rogoża
  6. Zespół Szkół z Janowca Kościelnego
  7. Zespół Szkół z Jagarzewie
  8. Zespół Szkół Nr 2 z Nidzicy

Dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki wręczył dyplomy i nagrody w postaci piłek do gry w piłkę nożną. Drużyny które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe puchary.

Starosta Nidzicki wręczył statuetkę najlepszego strzelca turnieju, którym został Kacper Marczak z Zespołu Szkół w Kozłowie.

Głównym sponsorem II Turnieju Piłki Noznej o Puchar Starosty Nidzickiego dla Szkół Gimnazjalnych był Bank Spółdzielczy w Nidzicy.

LOGO BS

Dzień ten był również Dniem Otwartym w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Gimnazjaliści z całego powiatu mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i poznać zawód Technika Samochodowego, Technika Budownictwa, Technika Ekonomisty Fryzjera, Kucharza, Murarza itd. Dla wszystkich którzy przybyli przygotowano mnóstwo atrakcji. Centrum Kształcenia Praktycznego również przygotowało atrakcje dla odwiedzających tego dnia szkołę, można było m.in. murować komin, przeprowadzić diagnostykę komputerową samochodu osobowego, a także spróbować swoich sił w jeździe sprawnościowej samochodem osobowym. Odwiedzający mogli posilić się ciastami i bigosem przygotowanym przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.