Dnia 29 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy odbył się Dzień Otwarty. W mury naszej szkoły zawitali uczniowie z nidzickich szkół, uczniowie z Zespołu Szkół w Janowie a także mieszkańcy Nidzicy zachęceni przez młodzież rozdająca tego dnia na ulicach miasta ulotki i balony. W tym dniu nie było typowych zajęć dydaktycznych, natomiast uczniowie i nauczyciele ZSO przygotowali dla odwiedzających liczne atrakcję, konkursy, gry i quizy podczas których można było poznać klimat szkoły oraz jej ofertę.

Na poszczególnych piętrach goście mogli zmierzyć się z łamigłówkami językowymi, matematycznymi, poeksperymentować w pracowni biologicznej, chemicznej czy fizycznej czy wreszcie zmierzyć się z konkurencjami sprawnościowymi w sali gimnastycznej oraz nowoczesnej siłowni.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informujące o realizowanym w ZSO projekcie Erasmus+ w ramach którego młodzież wyjeżdża na wymiany partnerskie do Hiszpanii, Grecji, Niemiec czy na Słowację. Uwagę przykuwała informacja, iż szkoła złożyła już kolejny wniosek na realizację następnego projektu w ramach Erasmusa gdzie wśród państwa partnerskich pojawią się Finlandia, Litwa czy Włochy.

Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się punkty promujące języki obce nauczane w ZSO w Nidzicy. Uczniowie mogli wziąć udział w quizach językowych czy skosztować smakołyków charakterystycznych dla Francji, Niemiec, Rosji czy Wielkiej Brytanii.

Kolejne piętra opanowały nauki ścisłe. W pracowniach matematycznych goście rozwiązywali łamigłówki logiczne, w biologicznej mogli przygotować preparaty, które następnie analizowano pod mikroskopami, w pracowni chemicznej eksperymentowano z powszechnie dostępnymi środkami tworząc z nich wymyślne substancje na koniec w pracowni fizycznej w specjalnie przygotowanym zaciemnionym pomieszczeniu można było obserwować zjawiska związane z przepływem prądu i ładunków elektrycznych.

Docierając na najwyższe piętro budynku szkolnego w bibliotece gdzie przy na bieżąco przygotowywanym soczku jabłkowym można było poznać nieco historii szkoły która w tym roku będzie obchodzić swoje 70 – lecie istnienia.

Przemieszczając się na druga stronę ulicy Jagiełły do obiektu sportowego można było posłuchać występów a nawet zaśpiewać z zespołem tworzonym przez uczniów ZSO.

W sali gimnastycznej goście mogli obejrzeć pokaz zumby oraz wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Duże wrażenie na odwiedzających zrobiła nowoczesna siłownia w której można było sprawdzić swoją tężyznę fizyczną.

Wszyscy biorący udział w przeróżnych grach i zabawach byli obdarowywani gadżetami firmowymi (np. długopisy, smycze) spośród których największym zainteresowaniem cieszyły się balony z logo ZSO.

Wierzymy, iż wszyscy odwiedzający odnaleźli odpowiedni dla siebie profil klasy, poznali klimat szkoły, jej atuty i we wrześniu spotkamy się ponownie przyjmując Was już jako uczniów czy to gimnazjum czy liceum w jednej z oferowanych do wyboru klas.

A wybór jest szerok:

-klasa z rozszerzona matematyką, fizyką i do wyboru informatyką lub językiem obcym

-klasa z rozszerzoną biologia, chemia i fizyka medyczną

-klasa z rozszerzoną geografią, matematyką i do wyboru wos-em lub językiem obcym

-klasa z rozszerzoną historią, językiem polskim i do wybory wos-em lub językiem obcym

Serdecznie zapraszamy!!!