28 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Nidzicy odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Odbyło się 6 konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu/motoroweru, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta”.

Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz podinsp. Krzysztof Kunicki Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji gratulowali uczestnikom oraz wręczyli pamiątkowe puchary i dyplomy.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy w składzie: Konrad Grudziński, Karol Szczepkowski, Radosław Skudynowski (opiekun – Dariusz Grzebski).

Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy w składzie: Dariusz Piotrkowski, Dawid Urbanowicz, Shadi Al. Madani (opiekun – Andrzej Jakubczyk).

Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie w składzie: Bartosz Figurski, Adam Borkowski, Kamil Olszewski (opiekun – Krzysztof Hryciuk).

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Powiat Nidzicki na finale wojewódzkim, który odbędzie się 20 maja 2016 r. w Olsztynie.