4 października odbyła się wycieczka krajoznawcza, po miejscach pięknych, niedostępnych. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy Pana Huberta Domańskiego. Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Gmina Nidzica, Gmina Jedwabno i Nadleśnictwo Jedwabno. Dzięki obecności ekspertów z dziedziny historii regionu uczestnicy poznali wiele ciekawostek regionalnych.

Pierwszym miejscem na trasie wycieczki była miejscowość Małga, następnie uczestnicy udali się na cmentarz wiejski w Wałach oraz wały obronne. Kolejnym punktem wycieczki był kościół pod wezwaniem św. Huberta oraz cmentarz z okresu I wojny światowej w Zimnej Wodzie.

Powiat Nidzicki reprezentowali Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu, Paweł Bukowski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Ryszard Kumelski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki, Zdrowia, Opieki Społecznej i Pomocy Rodzinie oraz Pani Jolanta Tymińska Kierownik Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego.