6 grudnia już po raz piętnasty na Sali Rycerskiej Nidzickiego Zamku odbyła się Gala Dobroczyńca Roku.

W tym roku statuetkę i tytuł „Dobroczyńcy Roku” w kategorii B – instytucja, przedsiębiorstwo prywatne, przedsiębiorstwo państwowe otrzymało Starostwo Powiatowe w Nidzicy. Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki odebrał osobiście statuetkę Gregoroviusa, w tej kategorii wyróżniony został Zakład Drzewny Napiwoda.

Kapituła Konkursowa w Konkursie Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2016 przyznała statuetkę Julii Beacie Maculewicz. W Konkursie „Dobroczyńca Roku – Gregorovius 2016 w kategorii A -osoba indywidualna wyróżnienie otrzymał Pan Rafał Pyra, natomiast statuetkę i tytuł „Dobroczyńcy Roku” Państwo Iwona i Bogdan Gratunik.

W tym roku Kapituła postanowiła przyznać dwie statuetki specjalne, które otrzymały firmy Artneo oraz Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne – Wiktor Wiśniewski.

W uroczystościach wzięli udział również pracownicy Starostwa Powiatowego w Nidzicy.