W dniu 7 lutego 2017 roku Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Tematem spotkania była wymiana informacji nt. realizowanych i planowanych zamierzeniach województwa warmińsko – mazurskiego m.in. przebudowie drogi nr 604 na odcinku Robaczewo – Wielbark, stanie realizacji przebudowy dróg wojewódzkich 545 i 604 na terenie miasta Nidzica.

Starosta podziękował Marszałkowi za inicjatywę zorganizowania spotkania dla samorządowców z terenu Powiatu Nidzickiego oraz za środki które otrzymały samorządy z Powiatu Nidzickiego z PROW. Tematem spotkania była również przebudowa niedzickiego szpitala. Starosta prosił o wsparcie w rozbudowie szpitala Zarząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, Leszek Śpiewak zastępca Burmistrza Nidzicy, Bożena Grochala Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Waldemar Szymański Wójt Gminy Janowo, Jacek Jankowski Wójt Gminy Kozłowo.

Samorządowcy z terenu powiatu nidzickiego przedstawili również swoje problemy i oczekiwania oraz podziękowali Marszałkowi za dotychczasową współpracę i życzyli sobie dalszej tak owocnej pracy.