Uroczyste obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Żołnierzy Poległych za Niepodległość Polski.

Następnie delegacje oraz poczty sztandarowy przemaszerowały pod tablicę pamięci umieszczoną na budynku byłej katowni UB. Zostały złożone kwiaty i zapalono znicze.

O godzinie 12:00 w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół Nr 3 w Nidzicy.

Zaśpiewali również laureaci Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej.

W uroczystościach wziął udział Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki, Elżbieta Góralska Przewodzniczaca Rady Powiatu, Radni Rady Powiatu, Jack Kosmala Burmistrz Nidzicy, Leszek Śpiewak Zastępca Burmistrza Nidzicy, Paweł Przybyłek Przewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy, Radni Rady Miejskiej w Nidzicy, Dyrektorzy Szkół, kombataci, żołnierze, harcerze, młodzież szkolna, nauczyciele.