10 maja odbyła się XIX Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej oraz Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii drużyn sanitarnych wygrała drużyna MOPS Nidzica. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Ogólnokształcących z Nidzicy.

Szymon Bartosiak Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Nidzicy przywitał przybyłych gości i startujące drużyny dorosłych i młodzieży z terenu Powiatu Nidzickiego, a Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki wszystkim wręczył Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki Szef Obrony Cywilnej Powiatu. Starosta pogratulował zwycięstwa drużynom oraz życzył sukcesów na zawodach wojewódzkich.

Wyniki:

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
  2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
  3. Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie

Drużyny Obrony Cywilnej:

1. 1.Gmina Nidzica
  2. 2.Gmina Kozłowo
  3. 3.Gmina Janowiec Kościelny
  4. 4.Gmina Janowo

Zawody przeprowadzono na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego w Nidzicy przy ulicy Wyborskiej 10.