25 maja odbyły się Powiatowe Dni Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie", które Patronatem objął Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy. Organizatorem były Miejski Ośrodek Opieki Społecznej w Nidzicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. NPNMP i św. Wojciecha w Nidzicy. W uroczystościach wzięli udział Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Lech Brzozowski Wicestarosta. Następnie wszyscy przeszli w "Marszu dla Życia i Rodziny" na plac Parku Jordanowskiego.

Otwarcia dokonali Starosta oraz Burmistrz, którzy podkreślili znaczenie i rolę rodziny w życiu codziennym i społecznym i życzyli wszystkim dobrej zabawy podczas pikniku integracyjnego.

Osobne podziękowania Starosta skierował do rodzin zastępczych.

Podczas pikniku można było skorzystać m. in. z:

- wystawy nagrodzonych prac plastycznych i literackich w budynku Centrum Rehabilitacyjno – Edukacyjnym im. Jana Pawła II;

- zabawy z psami rasy Nowofundland i Cavalier z ,,Ogrodów Ateny” – psy do dogoterapii i ratownicze Danuta i Wojciech Rozwadowscy z Lidzbarka;

- pokazu Policji;

- pokazu Straży Pożarnej;

- pokazu Nadleśnictwa Nidzica;

- zapisu do Biblioteki Miejskiej;

- malowania twarzy;

- warsztatów ceramicznych;

- zajęć sensoplastycznych – sensoplastyka to takie sensoryczne podejście do plastyki. Połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi (mocne kolory), zapachowymi, słuchowymi i smakowymi (bo wszystkie produkty używane do tworzenia arcydzieł są jak najbardziej naturalne i jadalne). Z tych wszystkich stymulujących zmysły składników w czasie zabawy powstają prawdziwe arcydzieła.;

- zajęć plastycznych;

- konkursów, zabaw i gier integracyjnych;

- giga baniek mydlanych;

- poczęstunku i wielu innych atrakcji.

Podczas pikniku wystąpiły dzieci z przedszkola Nr 4 Kraina odkrywców, świetlicy MOPS w Jabłonce oraz uczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Nidzicy.

Dziękujemy bardzo naszym sponsorom:

- PSS Społem;

- piekarni Mieszko;