1 października br. odbyły się uroczystości z okazji 60 – lecia Koła Rejonowego Pszczelarzy w Nidzicy. Obchody rozpoczęły uroczystą mszą świętą w kościele pw. Błogosławionej Bolesławy Lament. Następnie uroczystości przeniosły do nidzickiego zamku.

Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki podziękował za wkład w rozwój pszczelarstwa w regionie Powiatu Nidzickiego, za troskę o edukację ekologiczną oraz za wychowywanie kolejnych pokoleń miłośników pszczół i pszczelarstwa, a także za poświęcenie, z jakim oddają się hodowcy swoim hodowlom i ochronie pszczół.

Wśród zaproszonych gości była Lidia Staroń Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Józef Zysk Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Pszczelarzy, Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, Leszek Śpiewak Zastępca Burmistrza Nidzicy, Przedstawiciele Kół Rejonowych z Olsztynka Szczytna i Działdowa.