11 listopada br. odbyły się uroczystości Święta Niepodległości z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Intencji Ojczyzny, którą koncelebrował ks. prał. Tadeusz Lewdarowicz.

Po mszy świętej poczty sztandarowe oraz delegacje przemaszerowały pod ratusz gdzie zostały złożone wiązanki pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego. Następnie odbyła się akademia w sali rycerskiej nidzickiego zamku, która przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 z Nidzicy.

Na zaproszenie Starosty Grzegorza Napiwodzkiego Starosty Nidzickiego oraz Jacka Kosmali Burmistrza Nidzicy w uroczystościach wzięli udział: Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki, Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu oraz Rady Powiatu w Nidzicy, Patryk Kozłowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Jan Śmietanko Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Geodezji, kmdr. Marek Justyna, płk. Zbigniew Krajewski, Ewa Krzyżewska p.o. Wójt Kozłowa, Leszek Śpiewak Zastępca Burmistrza Nidzicy, Waldemar Szymański Wójt Janowa, Bożena Chmielewska Przewodnicząca Rady Gminy w Janowie, Paweł Przybyłek Przewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy, Radni Rady Miejskiej w Nidzicy.

W uroczystościach tradycyjnie poczty sztandarowe reprezentowały: Wojsko Polskie, organizacje kombatanckie, instytucje, organizacje pozarządowe i szkoły.