1 Maja odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Świętego Wojciecha. Wzięli w nich udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej KP w Nidzicy oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu nidzickiego, poczty sztandarowe OSP, przedstawiciele samorządów oraz zaproszeni goście.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Nidzickiego życzenia, podziękowania oraz wyrazy uznania za znakomitą pracę i ofiarną służbę wszystkim strażakom złożyła Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu w Nidzicy.

Po mszy odbył się przemarsz uczestników do Sali Rycerskiej nidzickiego zamku, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Następnie wręczono medale i odznaczenia, które otrzymali:

Dh Janusz Cycen został odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP

Dh Janusz Krawcewicz został odznaczony Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza

Druhowie odznaczeni Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa:

Dh Leszek Bandurski

Dh Marcin Dudziński

Dh Grzegorz Golubski

Dh Sławomir Marchewka

Dh Mirosław Makrucki

Dh Kazimierz Zgorzelski

Druhowie odznaczeni Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa:

Dh Zdzisław Angielski