Mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha rozpoczęły się uroczyste obchody z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po mszy delegacje złożyły wiązanki pod tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, a następnie włodarze, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się do nidzickiego zamku na akademię przygotowaną przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nidzicy.

Zaproszonych gości przywitał Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy. Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki wraz z Burmistrzem podziękowali uczniom i wychowawcom za pięknie przygotowaną akademię.

Następnie dokonano wręczenia odznaczenia „Zasłużony dla Ziemi Nidzickiej”, które w tym roku otrzymał ks. Roland Zagóra.