Artykuły z kategorii

Turystyka i promocja regionu

30 września br. na terenie Gór Dębowych Nadleśnictwa Przasnysz odbył się VII Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego. Impreza rozpoczęła się od uro...

Konkurs „Godni Naśladowania” jest inicjatywą organizacji pozarządowych reprezentowanych w Radzie Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, realizowaną od 2004 r. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rozstrzygnięcie konkursu następuje podczas wojewódzkiej konferencji organizacji pozarządowych, realizowanej we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie działalności obywatelskiej i aktywności społecznej, realizowanych głównie poprzez organizacje pozarządowe, ale również i grupy niesformalizowane.  Co roku wpływa wiele kandydatur do nagród, co świadczy o rosnącym  prestiżu tego konkursu, a laureaci uzyskują uznanie wśród całego sektora pozarządowego. Konkurs realizowany jest w 8 kategoriach. Ponadto nagrody finansowe w konkursie zasilają działalność statutową wyróżnionych organizacji.

 

Nagrody przyznawane będą w następujących  kategoriach:

Kategoria I: Najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria II: Samorząd przyjazny organizacjom obywatelskim

Kategoria III: Podmiot dialogu społecznego lub obywatelskiego województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria IV: Najlepsza inicjatywa na rzecz osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim

Kategoria V: Animator społeczny

Kategoria VI: Najlepszy produkt ekonomii społecznej województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria VII: Najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego o charakterze międzynarodowym

 Kategoria VIII: Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna Naśladowania Konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Gali konkursu Godni Naśladowania w dniu 6 czerwca 2016 roku Zgłoszenia należy przesyłać do 29 kwietnia 2016 roku (decyduje data wpływu wniosku, NIE data stempla pocztowego) na adres Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Marka Kotańskiego 1, 10-167 Olsztyn lub w przypadku wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu z Panią Anna Maria Nadgrabską, tel. 89 523 73 45; 510 903 547

Wiecej: http://www.ropwwm.org.pl/pl_news.html