Artykuły z kategorii

Inicjatywy, projekty, organizacje pozarządowe

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w zmodyfikowanym dokumencie pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów ...

Zdrowie, Polityka Społeczna i Środowisko

Turystyka i promocja regionu

Konkurs „Godni Naśladowania” jest inicjatywą organizacji pozarządowych reprezentowanych w Radzie Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, realizowaną od 2004 r. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rozstrzygnięcie konkursu następuje podczas wojewódzkiej konferencji organizacji pozarządowych, realizowanej we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie działalności obywatelskiej i aktywności społecznej, realizowanych głównie poprzez organizacje pozarządowe, ale również i grupy niesformalizowane.  Co roku wpływa wiele kandydatur do nagród, co świadczy o rosnącym  prestiżu tego konkursu, a laureaci uzyskują uznanie wśród całego sektora pozarządowego. Konkurs realizowany jest w 8 kategoriach. Ponadto nagrody finansowe w konkursie zasilają działalność statutową wyróżnionych organizacji.

 

Nagrody przyznawane będą w następujących  kategoriach:

Kategoria I: Najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria II: Samorząd przyjazny organizacjom obywatelskim

Kategoria III: Podmiot dialogu społecznego lub obywatelskiego województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria IV: Najlepsza inicjatywa na rzecz osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim

Kategoria V: Animator społeczny

Kategoria VI: Najlepszy produkt ekonomii społecznej województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria VII: Najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego o charakterze międzynarodowym

 Kategoria VIII: Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna Naśladowania Konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Gali konkursu Godni Naśladowania w dniu 6 czerwca 2016 roku Zgłoszenia należy przesyłać do 29 kwietnia 2016 roku (decyduje data wpływu wniosku, NIE data stempla pocztowego) na adres Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Marka Kotańskiego 1, 10-167 Olsztyn lub w przypadku wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu z Panią Anna Maria Nadgrabską, tel. 89 523 73 45; 510 903 547

Wiecej: http://www.ropwwm.org.pl/pl_news.html