Artykuły z kategorii

Kultura, Edukacja i Sport

Inicjatywy, projekty, organizacje pozarządowe

11 maja ruszyła kampania Dzień bez Śmiecenia pod hasłem #ZaczynamOdSiebie. Warto włączyć się w działania związane z Dniem Bez Śmiecenia. Zorganizuj gr...

Zdrowie, Polityka Społeczna i Środowisko

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy rodzaj pomocy, finansowany z budżetu PROW na lata 2014-2020. Jest to wsparcie na inwe...

Turystyka i promocja regionu

 

  
banerpotato chef

 

Również dziś miały miejsce obchody Powiatowych Dni Rodziny, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji rodzin w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Wojciecha w Nidzicy , po czym uczestnicy przemaszerowali na plac przy Centrum Rehabilitacyjnym im. Jana Pawła II na ulicy Krzywej. Podczas uroczystego otwarcia Powiatowych Dni Rodziny głos zabrali zaproszeni goście, m. in. starosta Marcin Paliński.  - Rodzina to podstawowa i najważniejsza komórka społeczna zbudowana i oparta na fundamencie szczęśliwego małżeństwa. Trzeba pamiętać, że to właśnie w rodzinie dzieci uczą się wartości ludzkich i chrześcijańskich, poszanowania zasad i przebaczania drugiemu człowiekowi. We własnym domu młodzi ludzie odkrywają, czym jest miłość i uczą się kochać. – powiedział.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin z Powiatu Nidzickiego, które tłumnie przybyły żeby razem świętować.

W tegorocznych obchodach udział wzięli: Wicewojewoda Sławomir Sadowski, Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Wójt gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy, Wójt gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki, Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak, radni powiatowi, gminni, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Nidzicy Ewa Gałka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Kamińska oraz Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Kalinowska.

Dziś, 23 maja w Starostowie Powiatowym w Nidzicy odbyło się spotkanie starosty Marcina Palińskiego i wicestarosty Pawła Przybyłka z wicewojewodą warmińsko-mazurskim Sławomirem Sadowskim.
Rozmowy dotyczyły bieżących działań realizowanych na terenie Powiatu Nidzickiego oraz współpracy samorządu powiatowego i gminnego z Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie.
W spotkaniu wzięli udział także przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński oraz Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala.

W dniu 22.05.2019 r. w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbyły się pierwsze indywidualne mistrzostwa w biegach przełajowych powiatu nidzickiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod patronatem Starosty Nidzickiego. Celem biegów przełajowych było promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację aktywności fizycznej wśród młodzieży. Wydarzenie sportowe zostało połączone z Dniem Otwartym, na którym uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przedstawili profesjonalny pokaz kelnerski obsługi klienta. Uczennice demonstrowały również jak szybko można sporządzić smaczne i zdrowe koktajle mleczno – owocowe. Dużo miejsca poświęcono działaniom na rzecz zdrowia. Powstał Punkt Promocji Zdrowia z możliwością pomiaru ciśnienia, wagi i obliczenia BMI. W ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowano pokaz i poczęstunek zdrowej żywności. Uczniowie Technikum Agrobiznesu zaprezentowali stoisko rolnicze i nowoczesne maszyny. Zainteresowani uczniowie - goście możliwość zobaczyć sprawdzić w jakich warunkach pracuje współczesny rolnik. Swoją pracę przedstawił Samorząd Uczniowski ZSRiO, oferując jednocześnie pamiątkowe zdjęcia z foto budki.

Bogaty program zdrowego stylu życia skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy bardzo licznie przybyli do naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Nidzicki p. Marcin Paliński, Wicestarosta p. Paweł Przybyłek oraz Kierownik WOPRiZK p. Jolanta Tymińska. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć: szkołę, salę gimnastyczną, siłownię, stołówkę i internat. Dla wszystkich obecnych przygotowany był smaczny i odżywczy poczęstunek w postaci kanapek, tartinek, przekąsek, sałatek, owoców
i soków.

Na zakończenie ogłoszono wyniki biegów przełajowych. Na podium stanęli i z rąk Starosty Nidzickiego p. Marcina Palińskiego medale otrzymali:

W kategorii: dziewczęta Szkoła Podstawowa

1. Szczepkowska Maria - SP w Waśniewie

2. Pogonowska Magda - SP w Janowie

3. Miecznikowska Dominika - SP w Janowie.

Kategoria: chłopcy Szkoła Podstawowa

1. Szulc Michał - SP w Waśniewie

2. Świgoń Miłosz - SP nr 3 w Nidzicy

3. Daniel Tejs - SP w Waśniewie.

W kategorii: dziewczęta Gimnazjum

1. Pokrzywnicka Zuzanna - SP w Janowcu Kościelnym

2. Kwiatkowska Magdalena - SP w Janowcu Kościelnym

3. Zembrzuska Patrycja - SP w Janowcu Kościelnym.

Kategoria: chłopcy Gimnazjum

1. Sobotka Mateusz - SP w Janowcu Kościelnym

2. Rybacki Jakub - SP w Janowcu Kościelnym

3. Kacper Lejk - SP w Janowie.

Opiekunowie zawodników:

SP nr 1 w Nidzicy – p. Michał Leszczyński

SP nr 3 w Nidzicy – p. Bartosz Kaczmarczyk

SP w Janowcu Kościelnym – p. Rafał Pyra

SP w Janowie – p. Marta Bonisławska

SP Waśniewo – p. Wiesław Kacner

ZSRiO w Jagarzewie – p. Marcin Pszczółkowski, który był organizatorem biegów przełajowych.

Gości pożegnała i serdecznie podziękowała wielu sponsorom Dyrektor ZSRiO
p. K. Mazur.

Samorząd Uczniowski

17 maja miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Romana Kobendzy w Łynie.

W wydarzeniu udział wzięli m. in., Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Starosta Nidzicki Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, członek Zarządu Powiatu Mateusz Budka, Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy nadkom. Jarosław Wiśniewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nidzica Grzegorz Tarkowski, radni, dyrektorzy placówek oświatowych, uczniowie oraz pozostali zaproszeni goście.

fot. nidzica.wm