Starosta Nidzicki Marcin Paliński oraz Patryk Kozłowski - radny sejmiku wojewódzkiego uczestniczyli dziś w konferencji zorganizowanej przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Nasza reprezentacja przywiozła z tego spotkania wiele dobrych dla nas informacji, ale bez wątpienia najważniejszą jest pokaźne dofinansowanie nie tylko Powiatu Nidzickiego ale również naszych gmin.

Powiat Nidzicki 2 541 592 zł
Gmina Janowiec Kościelny 500 000 zł
Gmina Kozłowo 500 000 zł
Gmina Janowo 500 000 zł
Gmina Nidzica 3 738 696 zł

To rządowe dofinansowanie na łączną kwotę 7 780 288 zł dla wszystkich samorządów wchodzących w skład Powiatu Nidzickiego! Środki te otrzymaliśmy jako wsparcie Rządu w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0. Wspomniane środki zostaną zagospodarowane jako wkład własny do przyszłych, planowanych w Powiecie Nidzickim inwestycji z możliwością zagospodarowania ich do 2022 roku. Pozwoli to Radnym i Zarządowi Powiatu Nidzickiego podejmować ze spokojem kolejne decyzje i realizować dalszy rozwój Powiatu Nidzickiego.