Uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Nidzicy uczcili minutą ciszy, pamięć ofiar wypadków drogowych. Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przypadają w trzecią niedzielę listopada, w tym roku był to 20.11.2016r.

Na całym świecie co roku na drogach ginie ponad milion 200 tys. osób. Według policyjnych statystyk od stycznia do końca września na drogach w Polsce wydarzyło się ponad 24 tys. wypadków. Straciło w nich życie aż 2064 osoby. Blisko jedna trzecia z nich to piesi. 29,5 tys. zostało rannych. Dlatego bardzo ważne jest aby uświadamiać wszystkich uczestników ruchu drogowego, o przestrzeganiu i szanowaniu przepisów kodeksu drogowego.

W czasie apelu, każdy uczeń otrzymał odblask, miał możliwość poznać, zobaczyć na prezentacji multimedialnej przyczyny, skutki wypadków drogowych.

Została przeprowadzona krótka prelekcja dotycząca zasad poruszania się po zmroku, obowiązku noszenia odblasków, zasadach przechodzenia przez jezdnię i obywatelskiej postawie, dotyczącej poinformowaniu służb policyjnych o osobie, czy osobach które, poruszają się lub chcą poruszać się po drogach pod wpływem alkoholu.

Dzień ten był wyrazem pamięci o ofiarach wypadków drogowych i ich rodzinach.