W dniu 28 listopada 2016r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy została podpisana umowa na realizację II etapu remontu i przebudowy obiektu sportowego oraz boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy przy ulicy Jagiełły 2.

W wyniku postępowania przetargowego została wyłoniona oferta firmy TRANS-BUD Łukasz Izydorczyk. Firma TRANS-BUD zgodnie z postanowieniami umowy ma czas na wykonanie zadania do 31 sierpnia 2017r.

W ramach drugiego etapu zostanie wykonany remont i przebudowa zaplecza sanitarno - szatniowego z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Wymieniona zostanie instalacja grzewcza i sanitarna. Na całym obiekcie zostanie zainstalowana instalacja wentylacyjna.

Zagospodarowaniu ulegnie również cały teren przylegający do sali gimnastycznej w ramach którego wykonana będzie rekultywacja boisk w wyniku której powstanie boisko trawiaste do gry w piłkę nożną , tenisa ziemnego oraz siatkówkę oraz treningowe boisko z nawierzchnią tartanową do gry w streetballa. Oba boiska zostaną otoczone piłkochwytami. Na terenie przylegającym do sali zostaną również ustawione dwa zewnętrzne stoły do tenisa stołowego, ławeczki , kosze , stojak na rowery a wszystko w otoczeniu zieleni w postaci krzewów ozdobnych. Teren wokół sali gimnastycznej zyska nowe ogrodzenie. Koszt inwestycji w wyniku postępowania przetargowego zamknie się w kwocie 714112,76zł.