W sobotę 22 kwietnia, mimo dnia wolnego od zajęć dydaktycznych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących było gwarno i tłoczno. Tego dnia młodzież oraz nauczyciele zorganizowali Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców, przedstawiając ofertę edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego na najbliższy rok szkolny.

  Atrakcje zostały przygotowane zarówno przed jak i wewnątrz obiektów szkoły. Na zewnątrz swoje talenty wokalno - instrumentalne prezentowali uczniowie gimnazjum i liceum, można było postrzelać do celu z wiatrówki, czy posilić sie kiełbaską z grilla.

  W sali gimnastycznej, która wraz z otoczeniem, w najbliższych miesiącach będzie zmieniała swoje oblicze zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach zręcznościowych oraz obejrzeć pokazy taneczne. Jeśli zdecydują sie wybrać naszą szkołę, już od pierwszego września będą mogli korzystać z dwóch nowych boisk oraz wyremontowanego zaplecza sanitarno - szatniowego.

  W budynku szkoły goście mogli zajrzeć do każdej pracowni, porozmawiać z nauczycielami oraz obecnymi uczniami ZSO, a jednocześnie wziąć udział z licznych quizach i konkursach z nagrodami i upominkami. Można było zapoznać się z ofertą językową szkoły, dowiedzieć się jak uczestniczyć w projektach w ramach programu Erasmus+. W kawiarence literackiej przy herbacie i kawie oraz pysznym ciastku można było posłuchać muzyki oraz dzieł patrona szkoły St. Wyspiańskiego.

  Na kolejnych piętrach szkoły na zwiedzających czekały pokazy chemiczne, fizyczne można były pooglądać pod mikroskopami różnego rodzaju preparaty, zmierzyć sie z szaradami matematycznymi i zagadkami geograficznymi, czy obejrzeć mundury wcześniejszych i współczesnych formacji wojskowych.

  Na najwyższym piętrze zwiedzając bibliotekę, można było zapoznać sie z historią szkoły z licznych kronik oraz obejrzeć prace plastyczne, powstałe z okazji obchodzonego przez naszą szkołę kilka miesięcy temu 70-lecia istnieni.

  Te kilka godzin upłynęło wszystkim w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz zdając sobie sprawę, iż sobota nie dla wszystkich jest dogodnym terminem w najbliższym czasie odbędzie się kolejny Dzień Otwarty na który już dziś zapraszamy!!!