We wtorek 25 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących miało miejsce niecodzienne wydarzenie- Dzień Otwarty. W tym roku organizatorom przyświecało hasło: ZSZiO- JEDNA SZKOŁA, WIELE MOŻLIWOŚCI. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Gimnazjaliści z nidzickich oraz powiatowych szkół, ich nauczyciele oraz rodzice mogli nie tylko zwiedzić szkołę, ale także zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną proponowaną przez ZSZiO. Doskonale przygotowani przewodnicy w atrakcyjny sposób prezentowali poszczególne profile. Toteż można było między innymi obejrzeć zaskakujące doświadczenia fizyczne i chemiczne, wziąć udział w grach edukacyjnych związanych z geografią i wiedzą o społeczeństwie oraz zagrać na giełdzie. To tylko niektóre z przygotowanych dla gości niespodzianek. Technikum ekonomiczne prócz giełdy przygotowało jeszcze gry związane z wiedzą o inwestowaniu oraz prezentację dotyczącą papierów wartościowych: akcji i obligacji. Licealiści prezentowali swój autorski film o Katyniu, dzięki któremu wygrali wojewódzki konkurs „Katyń ocalić od zapomnienia”.

Nawet kapryśna do tej pory pogoda sprzyjała organizatorom Dnia Otwartego. Dzięki temu kolejne atrakcje czekały na licznych zwiedzających przed budynkiem szkoły. Uczniowie z technikum pojazdów samochodowych przedstawiali swoim przyszłym kolegom montowanie elementów silników, zaś młodzież z technikum budowlanego mogła się pochwalić prezentacją przyrządów pomiarowych.

Dzień Otwarty w ZSZiO wiązał się nie tylko z zapoznawaniem z wieloma osiągnięciami szkoły, ale także z możliwością spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze, zjedzenia kiełbaski z grilla, skosztowania aromatycznych wypieków, napicia się kawy lub herbaty.

Miły nastrój spowodował, ze tych kilka godzin minęło w oka mgnieniu. Szkoda było się rozstawać, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Gimnazjaliści otrzymali ulotki informacyjne dotyczące oferty kształcenia proponowanej przez ZSZiO oraz komplet druków potrzebnych do złożenia dokumentów do naszej szkoły.