W Olsztynie w dniu 25.04.2017r. odbył się etap diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. 56 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z archidiecezji warmińskiej przybyło do WSD MW Hosianum, by powalczyć o miejsca w finale OKWB w Niepokalanowie. Spotkanie młodych znawców Biblii rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. kan. Paweł Rabczyński, rektor Hosianum.

Następnie młodzi ludzie przystąpili do testu - on wyłonił najlepszych 7 uczestników. W etapie ustnym każdy z nich odpowiadał na pytania przed komisją, a o wysokim poziomie świadczył fakt, że zarówno do wyłonienia pierwszego, jak i trzeciego. miejsca konieczne były dogrywki.

Ostatecznie drugie miejsce zajęła nasza uczennica Jolanta Jaroszewska z kl. II Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.

Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca pojadą na finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie, a wcześniej na Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie 11 i 12 maja.

Serdecznie gratulujemy Jolancie Jaroszewskiej i jej opiekunowi p. Zbigniewowi Wszołkowi.