W dniach od 19 do 20 października 2017 roku maturzyści z ZSRiO w Jagarzewie wraz z opiekunami, panią Katarzyną Niedziela i panem Zbigniewem Wszołkiem, wybrali się na wycieczkę do Częstochowy, Wadowic i Oświęcimia.

Pierwszym punktem zwiedzania był klasztor zakonu paulinów - jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej oraz Apelu Jasnogórskim, duchowo przygotowując się do egzaminów zawodowych i maturalnych.

Następnie młodzież zwiedziła Wadowice - miejsce narodzin papieża Jana Pawła II. Wizyta w muzeum, mieszczącym się w domu rodzinnym Karola Wojtyły, poszerzyła ich wiedzę na temat życia i nauczania Ojca Świętego. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych nie odmówili sobie przyjemności skosztowania papieskich kremówek.

Pełni zadumy udali się do Oświęcimia - miejsca jednej z największych tragedii w historii ludzkości i symbolu Holokaustu. W Auschwitz-Birkenau maturzyści przeszli szlakiem przebywających w tym miejscu więźniów. Ze łzami w oczach patrzyli na świadectwa zagłady osób, które musiały tam pracować i żyć. Zwiedzanie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego pozwoliło uczniom przynajmniej częściowo wyobrazić sobie skalę Holokaustu.