W piątek, 27 października, uczniowie ZSRiO uczestniczyli w szkolnych obchodach Dnia Języków Obcych, podczas których wykazywali się wiedzą, zdolnościami artystycznymi oraz sprytem.

Na początku uczestnicy zwiedzali stanowiska poszczególnych klas, których zadaniem było przybliżenie kultury wcześniej wylosowanych państw, a także znalezienie ciekawostek na ich temat. Klasy przygotowały również regionalne przysmaki. Pojawiła się włoska pizza, niemiecka sałatka ziemniaczana, angielska herbatka czy francuski ser.

Jury w składzie: pani wicedyrektor - E. Jabłonowska, p.  M. Radzymińska, p. P. Rybacki oraz przedstawiciel uczniów - M. Wątkowski oceniło kreatywność uczniów i przyznało punkty za to zadanie.

Później rywalizacja rozpoczęła się na całego. Rozpoznawano flagi państw, rozwiązywano quizy o Niemczech i Anglii, typowano pochodzenie wyrazów. Trzeba było się nieźle nagłowić. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty promujące nasz region, zgodnie z myślą - „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, bo prace okazały się wyjątkowo pomysłowe.

Ostatnią konkurencją było karaoke. Poszczególne klasy śpiewały piosenki w różnych językach obcych. Po przeliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa III Technikum Agrobiznesu.

Tegoroczne obchody pokazały, że młodzież i nauczyciele mają znakomite pomysły na ubarwienie życia szkoły oraz zachęcenie do wspólnej zabawy i nauki. Z pewnością ten niezwykły dzień pozostanie w pamięci uczniów oraz przyczyni się do pogłębienia i rozwoju wiadomości językowych.