Konkurs promujący czytanie to już coroczna tradycja w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W tym roku panie: bibliotekarki- Ewa Zborowska i Ewa Rejszel oraz polonistka- Alina Czajka, zorganizowały czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego w związku z ogólnopolskim czytaniem tego młodopolskiego dramatu, także przez Parę Prezydencką.

Młodzież zaangażowała się w pracę nad wybranymi przez siebie scenami i wykazała się nie tylko szczególnym odczytaniem tekstu, ale także wspaniałą grą aktorską. Występy uświetniły wykonane przez uczniów kostiumy i rekwizyty. Widownia złożona z uczniów i ich opiekunów z wielkim zaangażowaniem śledziła kolejne wystąpienia i sowitymi brawami doceniła swoich kolegów i koleżanki. Konkurs zakończył się ogłoszeniem werdyktu.

Pierwsze miejsce zdobyli Paulina Borowa i Marcin Krajewski oraz uczniowie klasy IV TB: Rafał Kuczyński, Piotr Łączyński, Sebastian Jarka, Artur Szczepkowski, Daniel Bartkiewicz, Cezary Chmielewski, Paweł Myśliwski, Mateusz Bączkiewicz, Adrian Szymański, Damian Baranowski. Tuż za nimi na podium uplasowali się uczniowie klasy II LOB, zaś zdobywcami III miejsce okazali się uczniowie klasy I TE.