Jak co roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących uczniowie mogli wziąć udział w zabawach mikołajkowych przygotowanych przez samorząd uczniowski. W tym roku jednak zorganizowane Mikołajki przerosły wszelkie oczekiwania. Młodzież pod opieką pani Bogumiły Ciołek zaczęła swe prace już na początku listopada, by 6-go grudnia zaskoczyć wszystkich.

Ten niepowtarzalny dzień rozpoczął się od przybycia Świętego Mikołaja, który w asyście trzech Śnieżynek odwiedził uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Aby otrzymać wyjątkowy prezent, klasy musiały zaśpiewać kolędę, w której tekście znajdowało się kluczowe słowo wybrane przez dostojnego gościa.

Jednak największym zaskoczeniem okazała się Śnieżna Strefa Świętego Mikołaja przygotowana w jednym z pomieszczeń szkoły. Stworzenie Strefy nie należało do najprostszych zadań, dodatkowo okazało się ono bardzo czasochłonne, jednak wysiłek młodzieży opłacił się, gdyż efekt końcowym przerósł wszelkie oczekiwania. Śnieżna Strefa Świętego Mikołaja zachwyciła wszystkich wyjątkowym wyglądem, atmosferą, a nawet specjalnie dobranymi zapachami. Każdy miał możliwość zrobienia sobie indywidualnego oraz klasowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Na gości czekał słodki, świąteczny poczęstunek.

Ostatnią atrakcją przygotowaną z okazji Mikołajek był konkurs wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Brali w nich udział reprezentanci poszczególnych klas, walcząc o jak największą ilość punktów . Rywalizacja była zacięta, a pytania nie należały do najłatwiejszych. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa II LOA, drugie- przyznano klasom: III LOA i III LOB, zaś brązowy medal zdobyła klasa II TE. W nagrodę zwycięskie klasy otrzymały słodkie podarunki.

 Zapewne przez długi czas wszyscy będą wspominać wyjątkowe Mikołajki w ZSZiO.  

Zdjęcia wykonane przez uczniów można również zobaczyć  w mediach społecznościowych pod hashtagiem #strefazszio.